Niedziela młodych – „palmówka”

Niedziela młodych – „palmówka”
„Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1, 30)
 
 
to hasło tegorocznego XXXIII Światowego Dnia Młodzieży, który odbył się w Niedzielę Palmową, 25 marca 2018r., na szczeblu diecezjalnym.
 
Spotkanie młodych obydwu gnieźnieńskich dekanatów rozpoczęliśmy od wspólnego zapoznania się i prezentacji palm. Po modlitwie, która miała nas umocnić wobec całego popołudnia pełnego wrażenie, rozpoczęliśmy spotkanie. 
 
Po śpiewie i tańcach (zespół z parafii bł. Bogumiła – ks. Michał Szalaty) ks. Waldemar wyraził ogromną radość z tego, że tak licznie zgromadziła się młodzież w CEF. 
 
Po wprowadzeniu w temat orędzia i temat spotkania w Gnieźnie, ks. Dominik Poczekaj i ks. Waldemar Myka przedstawili „drogę odwagi”.
 
Każda osoba miała do wykonania kilka zadań:
#login – zadanie bardzo łatwe – napisać swoje imię i nazwisko na nalepce i przykleić na swojej piersi
#challenge – wymyślić sobie zadanie do realizacji w Wielkim Tygodniu
#internety – wstawić informację w internecie w social mediach o tym gdzie jestem i co robię na spotkaniu młodych
#bohater – napisać coś o swoim życiowym bohaterze – kto nim jest i jakie ma cechy
#zdrówko – za pomocą szpatułki, sprawdzić stan swoje zdrowia i zaznaczyć na niej, jak siebie oceniam w życiu, duchowo, w wielkim poście…
#radocha – na naklejce napisać coś miłego i przylepić ją jakiejś osobie
 
Ta droga odwagi wzbudziła ogromny entuzjazm wśród młodzież i bardzo szybko zabrali się do pracy. Okazało się, że młodym nie zabrakło odwagi do wykonania tych prostych rzeczy. 
 
Po tej drodze, młodzi mieli okazję wysłuchać bardzo krótkiej konferencji s. Kingi Skórskiej SAC pt. „od strachu do odwagi”, podczas której młodzi mieli okazję zrozumieć swój strach i poznać co mogą zrobić, by zyskać w życiu więcej odwagi.
 
Uroczyście przeszliśmy do Katedry, gdzie uczestniczyliśmy w wspólnej Mszy św. A po Eucharystii wróciliśmy do CEF, by posilić się pysznymi pączkami i napić się ciepłej herbaty.
 
Widząc na twarzach uśmiech i chęć uczestniczenia w tym wydarzenia, wydaje nam się, że możemy śmiało uznać tegoroczną palmówkę za udaną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *