Ogłoszenia 10.03.2019

Ogłoszenia 10.03.2019

I Niedziela Wielkiego Postu

 

1. Witamy w naszej parafii ks. Wojciecha Orzechowskiego, który głosi rekolekcje. Nauki rekolekcyjne dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. i od poniedziałku do środy o godz. 18.30 oraz w kościele Garnizonowym o godz. 17.00. We wtorek, od godz. 17.30 okazja do Sakramentu Pojednania. 

2. Comiesięczne spotkanie Rodziny Radia Maryja, w środę, 13.03. Rozpoczęcie o godz. 18.00 modlitwą różańcową.

3. W czwartek, o godz. 19.15, w Sali na Słomiance, będzie spotkanie z przygotowującymi się do bierzmowania (klasy siódme)

4. W niedzielę, 24 marca będzie poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomununijnych.

5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa w piątki w Farze dla dzieci o 17.00, dla młodzieży i dorosłych o 18.00; w kościele garnizonowym po Mszy Św. o godz. 17.00; Gorzkie Żale w niedziele w Farze o 17.45, w kościele garnizonowym o 16.15.

6. Punkt charytatywny jest czynny w czwartek w godzinach 10.30-11.30.

7. Zapraszamy na nabożeństwa: Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św., Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

8. W okresie Wielkiego Postu przy Parafii Archikatedralnej w Gnieźnie prowadzone będzie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla Osób Dorosłych, które z różnych powodów nie mogły wcześniej przyjąć tegoż sakramentu. Zapisy odbędą się dzisiaj o godz. 19:00 w salce parafialnej przy ul. Kolegiaty 1 w Gnieźnie. 

9. Parafia pw. św. Maksymiliana w Gnieźnie organizuje wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Osób Powołanych i wspierających powołania w dniach od 10 do 11 maja br. W drodze na Jasną Górę pielgrzymi nawiedzą również Sanktuaria Matki Bożej w Pieraniu i Brdowie (150 zł.).

10. Informujemy o możliwości przekazania 1% naszego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego na Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Miłosierdzia. Potrzebne do tego dane znajdują się w gablocie ogłoszeń.

11. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto. Dzisiaj niedziela inwestycyjna.

12. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

13. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie. 

Zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *