Ogłoszenia 15.08.2021

Ogłoszenia 15.08.2021

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

 

 1. Pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego.
 2. Dzisiaj Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tradycji uroczystość ta nazywana jest świętem Matki Boskiej Zielnej. Z tej racji święci się w kościołach bukiety z ziół, zbóż i kwiatów.
 3. Trwa duchowe przygotowanie do beatyfikacji s. Elżbiety Róży Czackiej i ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Bliższe informacje na stronie beatyfikacja33.pl. Materiały ukazują się na parafialnym fb. W zakrystii można otrzymać książkę z rozważaniami na każdy dzień.
 4. Przypominamy, że w naszych kościołach obowiązują limity-75% dostępnych miejsc. Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych. Wierni przebywający w kościele na liturgii lub adoracji są zobowiązani posiadać maseczki.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa: Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek, nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św., Różaniec w czwartek o godz. 18.00.
 6. Rozpoczynamy zapisy dla dzieci, które chcą przyjąć I Komunię w 2022 r. W zakrystii można otrzymać formularz zgłoszeniowy, który trzeba złożyć do 5 września.
 7. Punkt charytatywny jest nieczynny do odwołania.
 8. Jest dostępna księga intencji na 2022 r.
 9. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Na tacę inwestycyjną zebraliśmy 2453 zł. (fara-1206, garnizon-1247). Na cmentarzu został wykonany kolejny fragment chodnika. Koszt to ponad 20 000 zł.
 10.  Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie.
 11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki.

  Zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *