Ogłoszenia 16.04.2017

Ogłoszenia 16.04.2017

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

 

Radosne „Alleluja” jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Pan Zmartwychwstał. Niech radość wielkanocnych świąt dotrze do każdego człowieka. Niech wiara w to, że Jezus żyje i jest wśród nas przenika nasze życie. Niech budzi naszą wiarę i nadzieję na lepszą przyszłość, opartą na sprawiedliwości i wzajemnej miłości. Błogosławionych Świąt.

1. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00; kolejna o 8.30, dalej jak w każdą niedzielę. 

2. Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Pamiętajmy, że jest to dzień, w którym co roku w naszych świątyniach zbierane są ofiary na KUL i inne uczelnie katolickie. Msze św. będą, jak w każdą niedzielę,

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy czynnie włączyli się w celebrację Triduum Paschalnego i w przygotowanie wystroju świątyni (szczególnie ks. Dominikowi i ks. Grzegorzowi, p. Jakubowi Kamińskiemu, p. Przemysławowi Ledzie, p. Nikodemowi Ledzie, p. Adrianowi Dopierale, Olafowi Ogrodnemu, Patrykowi Przybylskiemu). Dziękujemy za ofiary na wystrój Grobu Pańskiego.

4. Z racji oktawy Uroczystości Zmartwychwstania w piątek nie obowiązuje piątkowy post.

5. Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych: wtorek, 18 kwietnia, godz.19.00-dzieci ze SP5; środa, 19 kwietnia, godz. 19.00 – pozostałe dzieci. Spowiedź: sobota, godz. 9.00 – dzieci ze SP5, godz. 11.00-pozostałe dzieci.

6. Spotkania przygotowujących się do bierzmowania (III klasy) będą w piątek i sobotę, o godz. 19.15, w kościele.

7. Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha będą obchodzone w przyszłą sobotę i niedzielę 23-24.04. W ramach tych obchodów odbędzie się także Pielgrzymka Młodych do Grobu św. Wojciecha. Szczegółowy program uroczystości znajduje się na plakatach w gablocie ogłoszeń. Zachęcamy do licznego udziału w odpuście. Z racji głównej Mszy św. odpustowej nie będzie w przyszłą niedzielę w Farze Mszy św. o godz. 10.00 i 11.15 a w kościele garnizonowym o godz. 11.15. 

8. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

9. Za tydzień rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary dla Syrii.

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. 

Z wiarą w Jezusa Zmartwychwstałego, który śmierć zwyciężył pomódlmy się za zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *