Ogłoszenia 25.03.2018

Ogłoszenia 25.03.2018

Niedziela Palmowa

 

1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Podczas Mszy św. poświęcenie palm. Dziś też przypada XXXIII Światowy Dzień Młodzieży. Młodzież zapraszamy do udziału w spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 13.30 w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym. 

2. Dzisiaj, po Gorzkich Żalach (ok. 16.45), będzie Koncert muzyki i pieśni pasyjnej. Wystąpi Chór Św. O. Pio. Zapraszamy.

3. Rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne w kościele garnizonowym, które potrwają do Wielkiej Środy. Nauki rekolekcyjne, głoszone będą przez ks. dra Sylwestra Warzyńskiego, podczas Mszy św. o godz. 18.00. W te dni nie ma Mszy Św. o godz. 17.00.

4. W poniedziałek, po wieczornej Mszy św., na Słomiance, będzie Spotkanie ze Słowem Bożym. Zapraszamy.

5. W Wielki Wtorek, przy kościele garnizonowym zbierane będą przez Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Miłosierdzia ofiary na przygotowanie wielkanocnego śniadania dla ubogich. 

6. W środę, po wieczornej Mszy Św. spotkanie LSO.

Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Niech Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będzie dla nas czasem szczególnego przeżywania misterium paschalnego. W te dni przyjdźmy do naszej świątyni na wspólne przeżywanie tak pięknej, bogatej i wymownej liturgii. Prosimy o zgłoszenie panów, którzy chcieliby uczestniczyć w obrzędzie umycia nóg w Wielki Czwartek.

Wielki Czwartek

18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej 

Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00

Wielki Piątek

12.00 – Droga Krzyżowa (Kościół Farny)

18.00 – Liturgia Męki Pańskiej

Adoracja w Grobie do 23.00 

W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły.

Wigilia Paschalna

20.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną

Święcenie potraw w Farze: od 10.00 do 15.00 co pół godziny. 

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie od godz.7.00.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

6.00 – Msza św. rezurekcyjna

Następna Msza św. o godz. 8.30.  

7. Godziny Sakramentu Pokuty w Wielkim Tygodniu są wywieszone w gablotach.

8. W dni Triduum Paschalnego Biuro Parafialne i Punkt  Charytatywny będą nieczynne.

9. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego (od godz. 9.30). Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

10. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

11. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Do skarbonki można jeszcze składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. 

Zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *