Ogłoszenia 26.04.2020

Ogłoszenia 26.04.2020

III Niedziela Wielkanocna

 

1. Dzisiaj uroczystości  odpustowe ku czci Św. Wojciecha. Msza Św. odpustowa o godz. 13.00 będzie transmitowana przez TV Polonia. 

2. Przypominamy o udzielonej przez ks. Prymasa dyspensie wszystkim wiernym archidiecezji gnieźnieńskiej od uczestnictwa w Mszach Świętych niedzielnych i świątecznych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem.  Według nowych zasad we farze może modlić się jednocześnie 17 osób a w kościele garnizonowym 41 osób ( w nawie i na balkonie). Wierni przebywający w kościele na liturgii lub adoracji są zobowiązani posiadać maseczki.

3. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym, zachęcamy do osobistej lektury Słowa Bożego.

4. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

5. Rozpoczyna się maj. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu w Farze w piątek, sobotę i niedzielę po Mszy św. wieczornej. W kościele garnizonowym w piątek, po Mszy Św. o godz. 17.00.

6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.

7. Liturgiczna uroczystość NMP Królowej Polski będzie w sobotę.

8. Został przełożony termin I Komunii Św. na 20 września.

9. Biuro Parafialne jest nieczynne. Ważne sprawy prosimy załatwiać po umówieniu przez telefon.

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne.

Zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Henrykę Walińską, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *