Ogłoszenia 3.05.2020

Ogłoszenia 3.05.2020

4 Niedziela Wielkanocna

 

1. IV Niedziela Wielkanocna, którą dzisiaj przeżywamy zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Zachęcamy wiernych do modlitwy o nowe powołania i za powołanych. 

2. Przypominamy o udzielonej przez ks. Prymasa dyspensie wszystkim wiernym archidiecezji gnieźnieńskiej od uczestnictwa w Mszach Świętych niedzielnych i świątecznych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem.  Przypominamy, że we farze może modlić się jednocześnie 17 osób a w kościele garnizonowym 41 osób. Wierni przebywający w kościele na liturgii lub adoracji są zobowiązani posiadać maseczki. Transmitujemy na fb Msze Św. w sobotę o 18.30 i w niedzielę 0 12.30.

3. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu w Farze od poniedziałku do piątku o godz. 20.30 (transmisja na parafialnym fb) a w sobotę i niedzielę  po Mszy św. wieczornej. W kościele garnizonowym od poniedziałku do piątku  po Mszy Św. o godz. 17.00.

4. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św., w czwartek o godz. 18.00 różaniec.

5. Został przełożony termin I Komunii Św. na 20 września.

6. Biuro Parafialne będzie czynne w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 9.00-10.30.  

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne.

8. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego (z modlitewnikiem)

Zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *