Ogłoszenia 4.06.2017

Ogłoszenia 4.06.2017

Ogłoszenia duszpasterskie Zesłanie Ducha Świętego.

 

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Duch Św. umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się tylko na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2. Dziś  także Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie. Na ten cel można złożyć ofiarę do skarbonki.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej – patronalne święto naszego kościoła. Sumę odpustową  o godz. 18.00 odprawi ks. kan. Grzegorz Roman. Wszystkich zapraszamy do modlitwy. Jest to szczególna Msza św. wyrażająca jedność parafialnej wspólnoty.

4. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II.

5. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego,  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

6. Chorych i starszych Parafian odwiedzimy w sobotę, 10 czerwca.

7. Spotkanie Członków Żywego Różańca dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 8.30.

8. Spotkanie ministrantów i lektorów będzie w piątek, po wieczornej Mszy Św.

9. Nabożeństwa czerwcowe w Farze i w kościele garnizonowym codziennie po wieczornej Mszy.

10. Punkt charytatywny wydający odzież jest czynny w każdy czwartek w godz. 10.30-11.30.

11. W tym tygodniu odbędzie się w Gnieźnie Kongres Wincentyński, organizowany przez SS. Miłosierdzia. Bliższe informacje na plakacie. Zapraszamy.

12. W dniu 7 czerwca, o godz.19.00, w kinie Helios będzie projekcja filmu „Teraz i w godzinę śmierci” (18 zł.)

13. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Za tydzień niedziela inwestycyjna.

14. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. 

Zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Maksymiliana Bukowskiego, Janinę Piotrowską, Stefania Wachowiaka, Irenę Stranz, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie…

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *