Ogłoszenia 5.01.2020

Ogłoszenia 5.01.2020

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

1. Kolędowe spotkanie grup parafialnych oraz wszystkich chętnych odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 na Słomiance.

2. Jutro przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na wszystkich Mszach, które są sprawowane według niedzielnego porządku. Ofiary z kredy i kadzidła przeznaczona na cele chóru. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci, które uczestniczyły w roratach. Biuro Parafialne będzie nieczynne..

3. W czasie kolędy okazja do spowiedzi przed Mszami Św. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego o 18.15 a w środę Nowenna do MBNP po Mszy Św.

4. W tym tygodniu wyjątkowo Biuro Parafialne będzie nieczynne w środę (19-20) i piątek (15-16)

5. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy w gablocie,na stronie internetowej i na kartkach. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny przy ulicach: Mieszka I, Łubieńskiego, Moniuszki, Mickiewicza, Warszawskiej. Początek kolędy o godz. 15.00 (w czwartek jedna trasa od 16.30) a w sobotę o 13.00. Ofiary kolędowe będą przeznaczone na remont kaplicy Św. Antoniego. W okresie kolędowym nie ma w dni powszednie Mszy Św. o godz. 17.00 w kościele garnizonowym.

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się świąteczne  spotkanie Rodziny Radia Maryja. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 15.00 w Farze. W spotkaniu uczestniczyć będzie o. Redemptorysta z Torunia.

7. GRH Garnizon Gniezno i Liga Patriotów zapraszają w przyszłą niedzielę, o godz. 9.30 na Mszę Św.

8. Dyrekcja i grono pedagogiczne  I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie  przy ul. Kostrzewskiego 3, zapraszają pt. Jasełka polskie, w dniu 6 stycznia 2020r. (poniedziałek) o godz. 17.00.

9. Zachęcamy wszystkich do udziału w organizowanym po raz ósmy w Gnieźnie Orszaku Trzech Króli. Odbędzie się on w poniedziałek, dnia 6 stycznia 2020 r. w godzinach od 12.45 do 14.30. Nasze wspólne kolędowanie w przestrzeni miejskiej kierowane jest do wszystkich – do rodzin z dziećmi, a także do osób starszych. Wszystkie grupy spotkają się na placu za Powiatowym Urzędem Pracy i za budynkiem Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie przy ul. Sobieskiego o godz. 12.45. Tam też każdy z obecnych otrzyma papierową koronę. Po krótkiej modlitwie nastąpi wspólny przemarsz Orszaku Trzech Króli przez gnieźnieński Rynek do Katedry, gdzie królowie oddadzą pokłon Dzieciątku Jezus. Wspólne kolędowanie będzie trwało do godziny 14.30

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne i na daninę diecezjalną. Za tydzień taca inwestycyjna.

11. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie. 

Zmarłe w ubiegłym tygodniu: śp. Irenę Chłopicką, Barbarę Wietrzykowską, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *