Ogłoszenia 8.09.2019

Ogłoszenia 8.09.2019

23 Niedziela zwykła

1. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego oraz poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci rozpoczynających naukę w szkole  odbędzie się dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 11.00.

2. W poniedziałek, o godz. 19.15, w Sali na Słomiance, spotkanie ze Słowem Bożym.

3. Rozpoczęło się przygotowanie dzieci do I Komunii. Prosimy o złożenie formularzy do 10 września. Spotkanie z rodzicami będzie w poniedziałek, 16 września, o godz. 18.30.

4. Spotkanie Rodziny Radia Maryja, w piątek. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 18.00. Po Mszy Św. procesja fatimska. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

5. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św. Różaniec w czwartek, o godz. 18.00.

6. Punkt charytatywny wydający odzież jest czynny w każdy czwartek w godz. 10.30-11.30.

7. Jest księga intencji na 2020 rok. Można zarezerwować Msze Św. we Farze.

8. W związku z nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Archidiecezji, którą przeżyjemy w przyszłym roku, w ramach przygotowań do tych wydarzeń organizowana jest Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę w dniach 6-7 października 2019 r. Z Gniezna organizujemy wspólny wyjazd dla dwóch gnieźnieńskich dekanatów. Zapisy w Parafiach do dnia 15 września. Koszt pielgrzymki z noclegiem wynosi 100 zł od osoby. Wyżywienie we własnym zakresie. 

9. W dniach 21-22 września odbędzie się XXXV Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Zapisy w Parafii bł. Bogumiła.

10. Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że nadal trwa nabór do naszego Seminarium, w którym kształcą się przyszli kapłani. Tegoroczna rekrutacja zakończy się 14 września. Kandydaci mogą uzyskać niezbędne informacje bezpośrednio u własnego duszpasterza oraz na stronach internetowych. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy rozeznają drogę powołania. 

11. W sobotę, w święto Podwyższenia Krzyża, Msza Św. odpustowa na Cmentarzu Św. Krzyża o godz. 12.00.

12. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

13. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Dzisiaj taca inwestycyjna, którą przeznaczamy na remont kaplicy Św. Antoniego.

Zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *