Bierzmowanie 2017

Bierzmowanie 2017

26 kwietnia 2017 w naszej parafii 42 młode osoby, przyjęły sakrament Bierzmowania.

Ks. bp Bogdan Wojtuś, który przewodniczył Mszy świętej i udzielił młodzieży sakramentu Bierzmowania, zachęcił młodych do tego, aby nie wstydzili się swojej wiary, a wręcz odczuwali dumę z tego powodu, że inni patrząc na nasz kraj widzą, że wiara jest naszym drogowskazem. Zachęcił, cytując myśl Papieża Franciszka, aby młodzież naszej parafii miała odwagę zejść z kanapy i ubrać wygodne buty, aby odbyć tę szczególną podróż. W bardzo sympatycznej, a zarazem modlitewnej atmosferze przebiegało całe wydarzenie. Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Młodzi wraz z rodzicami, w tym roku, ofiarowali w darze ołtarza, materiały, które były wykorzystane w ciemnicy podczas tegorocznego Triduum, oraz pięć reflektorów z możliwością punktowego i kolorowego oświetlenia różnych dekoracji.

Za całe przygotowanie, wspólnie podjętą drogę, oraz za dar ołtarza z serca wszystkim dziękujemy. I oczywiście jak na zakończenie liturgii ks. Proboszcz podkreślił – „przyjdźcie do kościoła…” – do czego zapraszamy.

link do galerii

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *