Ogłoszenia 03.12.2023

Ogłoszenia 03.12.2023

I Niedziela Adwentu

 1. Zapraszamy do pogłębionego przeżycia czasu Adwentu. W Farze: od poniedziałku do piątku o godz. 6.15 Jutrznia a po niej Msza Św.; Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00 oraz w soboty –godz. 7.00). We wtorki, czwartki i piątki (w tym tygodniu z wyjątkiem piątku) zapraszamy szczególnie dzieci. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 (od poniedziałku do piątku).  Msze św. wieczorne w soboty i niedziele o godz. 18.30.  We wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego. Pozostałe nabożeństwa w łączności z roratami. W piątek, w kościele NMP Królowej Polski (garnizonowy), o godz. 15.00, Godzina Miłosierdzia.
 2. We wtorek, o godz. 19.15, w Sali na Słomiance, spotkanie ze starszą grupą przygotowującą się do bierzmowania.
 3. W czwartek, o godz. 19.15, w Sali na Słomiance, spotkanie ze Słowem.
 4. W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 6.30 i 18.00 we farze i 17.00 w kościele garnizonowym.
 5. W sobotę, 9 grudnia, o godz. 10.00, w Katedrze rozpocznie się spotkanie członków SWPK z okazji 30-lecia istnienia. Bliższe informacje u ks. proboszcza.
 6. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 9.30, będzie spotkanie z członkami Żywego Różańca.
 7. Poświęcone opłatki można odbierać po Mszach św. w biurze parafialnym. Do nabycia także świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom (8 i 18 zł.)
 8. Punkt charytatywny jest czynny w czwartki, od 10.30 do 11.30.
 9. Zapraszamy na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé w Lublanie! Wyjazd z Gniezna, 27.12. powrót w nocy 1/2.01. W spotkaniu wziąć mogą udział osoby w wieku między 18 a 35 lat. Bliższe informacje u ks. Jarka.
 10. W dniach 8 i 9 grudnia Caritas przeprowadzi zbiórkę żywności w sklepach Biedronka, Lidl i Netto dla najbardziej potrzebujących naszego miasta.
 11. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaprasza młodzież na roraty, które po raz pierwszy odbywać się będą w podziemiach Katedry Gnieźnieńskiej (kaplica bł. Radzyma Gaudentego) w każdy wtorek i piątek Adwentu o godz. 6.30, a po nich śniadanie w salce parafii katedralnej ul. Kolegiaty 1.
 12. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Za tydzień taca inwestycyjna, która przeznaczymy na zakończenie prac w kaplicy literackiej. W kościele został postawiony „koszyk siostry Felicji”. Prosimy o składanie w nim trwałych produktów żywnościowych.
 13. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
 14. Zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Leszka Koniecznego, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *