Ogłoszenia 04.05.2023

Ogłoszenia 04.05.2023

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Świętej – patronalne święto naszej parafii. Sumie odpustowej o godz. 12.30 będzie przewodniczyć ks. kan. Jan Szrejter. Wszystkich zapraszamy do modlitwy. Jest to szczególna Msza św. wyrażająca jedność parafialnej wspólnoty. Kończy się okres komunii wielkanocnej.
 2. Dzisiaj Święto Dziękczynienia. Można złożyć do skarbonki ofiarę na Świątynię Opatrzności.
 3. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. O godz. 10.00 Msza św. w Katedrze a po niej procesja eucharystyczna, która zakończy się przy kościele św. Michała Archanioła. Po procesji będzie Msza Św. W tym dniu Msze św. w Farze o 7.30, 9.30 i 18.30 a w kościele garnizonowym o 9.00. W czasie oktawy procesje eucharystyczne wokół kościoła farnego. Spotkanie dla dziewczynek chcących sypać kwiaty w poniedziałek o godz. 17.30.
 4. W piątek jest dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 5. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej  i w kościele garnizonowym od poniedziałku  do piątku po Mszy Św. o godz. 17.00.
 6. W sobotę, 10 czerwca, ks. Jarosław odwiedzi chorych i starszych parafian.
 7. Zapraszamy na nabożeństwa: Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek, nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św., w czwartek różaniec o 18.00, w piątek o godz. 15.00 w kościele NMP Królowej Polski (garnizonowy), Godzina Miłosierdzia.
 8. Wspólnota Wieczernik Dwóch Serc zaprasza na wczasorekolekcje. Bliższe informacje na plakatach.
 9. Punkt charytatywny czynny w czwartki w godz. 10.30-11.30.
 10. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Na pomoc w leczeniu p. Sebastiana Wietrzykowskiego zebraliśmy 1740 zł. Za tydzień taca inwestycyjna, którą przeznaczymy na renowację ołtarza w Kaplicy Literackiej.
 11. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
 12. Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Grzegorza Czerniejewskiego, Andrzeja Bąka, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *