Ogłoszenia 09.04.2023

Ogłoszenia 09.04.2023

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Pan Zmartwychwstał i żyje. Niech radość paschalnych świąt dotrze do każdego człowieka. Niech wiara w to, że Jezus żyje i jest wśród nas przenika nasze życie. Niech nas pobudzi do dawania autentycznego świadectwa o Jego obecności. Błogosławionych Świąt.

  1. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego we farze pierwsza Msza Św. o godz. 7.00 (nie ma Mszy o 7.30), pozostałe Msze we farze i w kościele garnizonowym według porządku niedzielnego a w Wielkanocny Poniedziałek Msze św. będą, jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona jest na KUL.
  2. Bóg zapłać wszystkim, którzy czynnie włączyli się w celebrację Triduum Paschalnego i w przygotowanie wystroju świątyni w kościele farnym (szczególnie p. Jakubowi i p. Dawidowi). Dziękujemy za ofiary na wystrój Grobu Pańskiego.
  3. Bóg zapłać wszystkim, którzy czynnie włączyli się w celebrację Triduum Paschalnego i w przygotowanie wystroju świątyni w kościele garnizonowym (szczególnie p. Jackowi Szemborskiemu, rodzinie Kanik za zbudowanie grobu i ufundowanie tabernakulum do grobu, Sebastianowi Pajchrowskiemu za zbudowanie ciemnicy). Dziękujemy za ofiary na wystrój Grobu Pańskiego.
  4. Z racji oktawy Uroczystości Zmartwychwstania w piątek nie obowiązuje piątkowy post.
  5. W czwartek, 13 kwietnia, spotkanie Rodziny Maryja. Początek o godz. 18.00.
  6. W piątek, w Parafii bł. Michała Kozala, o godz. 19.30, będzie spotkanie Wojowników Maryi.
  7. Za tydzień Niedzielą Miłosierdzia rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia.
  8. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św. W piątek w kościele garnizonowym Godzina Miłosierdzia.
  9. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną.
  10. Z wiarą w Jezusa Zmartwychwstałego, który śmierć zwyciężył pomódlmy się za zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Grzegorza Specyała, Kazimierza Roszaka kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *