Ogłoszenia 1.04.2018

Ogłoszenia 1.04.2018

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

 

Pan Zmartwychwstał i żyje. Niech radość paschalnych świąt dotrze do każdego człowieka. Niech wiara w to, że Jezus żyje i jest wśród nas przenika nasze życie. Niech nas pobudzi do dawania autentycznego świadectwa o Jego obecności. Błogosławionych Świąt.

1. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. z procesją o godz. 6.00; kolejna o 8.30, dalej jak w każdą niedzielę. 

2. Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Pamiętajmy, że jest to dzień, w którym co roku w naszych świątyniach zbierane są ofiary na KUL i inne uczelnie katolickie. Msze św. będą, jak w każdą niedzielę.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy czynnie włączyli się w celebrację Triduum Paschalnego i w przygotowanie wystroju świątyni (szczególnie ks. Dominikowi i ks. Grzegorzowi, p. Jakubowi Kamińskiemu, p. Przemysławowi Ledzie, p. Cezaremu Ledzie, p. Marcinowi Pavanello, Olafowi Ogrodnemu, Patrykowi Przybylskiemu, Alanowi Kajdaniakowi). Dziękujemy za ofiary na wystrój Grobu Pańskiego.

4. Z racji oktawy Uroczystości Zmartwychwstania w piątek nie obowiązuje piątkowy post. Okazja do Sakramentu Pokuty od godz. 18.00.

5. Chorych i starszych Parafian odwiedzimy w sobotę, 7 kwietnia, od godz. 9.00. Ks. Grzegorz od 8.00!!!

6. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 8.30 spotkanie członków Żywego Różańca.

7. W sobotę, 7 kwietnia, czuwanie modlitewne, po którym będzie Msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Początek o godz. 18.00. Nabożeństwo i całą liturgię będą przygotowywać małżeństwa. Zapraszamy

8. W czwartek, o godz. 17.00 Msza Św. w intencji pomordowanych w Katyniu.

9. Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych: Spowiedź: sobota, godz. 10.00 – I grupa, godz. 11.00-II grupa. Odbiór zamówionych u pani z Pobiedzisk alb w sobotę, o godz. 15.00 na Słomiance.

10. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

11. Za tydzień rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. 

12. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. 

Z wiarą w Jezusa Zmartwychwstałego, który śmierć zwyciężył pomódlmy się za zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *