Ogłoszenia 1.06.2020

Ogłoszenia 1.06.2020

Zesłanie Ducha Świętego

 

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. 

2. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

3. Decyzją władz państwowych w Polsce, od soboty 30 maja 2020r. w kościołach nie obowiązuje już limit osób uczestniczących w nabożeństwach. Uczestniczący w liturgii, nadal zobowiązani są do noszenia maseczki wewnątrz świątyni i zachowania odległości. W związku ze zniesieniem limitów dotyczących liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii, z dniem 1 czerwca 2020 r., Ks. Prymas znósł udzieloną wszystkim wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz wszystkim osobom przebywającym na jej terenie dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej – patronalne święto naszego kościoła. Sumie odpustowej  o godz. 12.30 będzie przewodniczyć ks. kan. Krzysztof  Guziałek. Wszystkich zapraszamy do modlitwy. Jest to szczególna Msza św. wyrażająca jedność parafialnej wspólnoty.

5. Nabożeństwa czerwcowe  w Farze codziennie po wieczornej Mszy i w kościele garnizonowym od poniedziałku do piątku po Mszy Św. o godz. 17.00.

6. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele.

7. W pierwszy piątek miesiąca  okazja do spowiedzi od godz. 18.00. Przypominamy, że okres komunii wielkanocnej kończy się 7 czerwca.

8. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św., w czwartek o godz. 18.00 różaniec.

9. Biuro Parafialne będzie czynne według normalnego porządku.  

10. Msze Św. w kościele garnizonowym od lipca będą od poniedziałku do soboty o godz. 17.00 a w niedziele o godz. 9.00, 10.15 i 11.30.

11. Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że dnia 8 czerwca br. rozpoczyna się nowy nabór do naszego Seminarium, w którym formują się przyszli kapłani. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych.

12. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. 

13. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego (dziś z modlitewnikiem)

Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Rafała Cichego, Piotra Górczyńskiego, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz i  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *