Ogłoszenia 1.11.2020

Ogłoszenia 1.11.2020

Niedziela Uroczystość Wszystkich Świętych.

 

1. Dzisiaj Msze Św. będą według porządku niedzielnego. 

2. Przypominamy o udzielonej przez ks. Prymasa dyspensie wszystkim wiernym archidiecezji gnieźnieńskiej od uczestnictwa w Mszach Świętych niedzielnych i świątecznych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Wczoraj weszło w życie nowe rozporządzenie dotyczące ilości osób uczestniczących w liturgii. Według tych zasad we farze może modlić się jednocześnie 40 osób a w kościele garnizonowym 89 osób (w nawie i na balkonie). Wierni przebywający w kościele na liturgii lub adoracji są zobowiązani posiadać maseczki. Transmitujemy Msze Św. na parafialnym fb (sobota 18.30, niedziela 12.30)

3. Przez cały listopad można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. Oprócz tych warunków należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć w danym dniu Komunię św. i odmówić dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

4. We wtorek, o godz. 18.00, w kościele garnizonowym, grupa młodzieży naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

5. Różaniec z modlitwą za zmarłych od 2 do 8 listopada  we Farze o godz. 18.00 (z wyjątkiem soboty) a w kościele Garnizonowym  2, 4, 5, 6 listopada) po Mszy Św. o godz. 17.00. 

6. W I piątek miesiąca okazja do Sakramentu Pojednania od godz. 18.00.

7. W sobotę odwiedzimy chorych, którzy o to poproszą.

8. W I sobotę miesiąca, o godz. 18.00, czuwanie modlitewne w intencji rodzin.

9. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek, nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św.

10. Punkt charytatywny będzie czynny w czwartki od 10.30 do 11.30.

11. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Za tydzień taca inwestycyjna.

12. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Zofię Rogacz, Teresę Krzątała, Kazimierza Budzyńskiego, Irenę Miś, Tadeusza Jaskulskiego,  zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz i   dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *