Ogłoszenia 10.09.2017

Ogłoszenia 10.09.2017

23 Niedziela zwykła

 

1. Rozpoczyna się przygotowanie dzieci do I Komunii. Prosimy o złożenie formularzy zgłoszeniowych. 

2. Zgodnie z przepisami naszej Archidiecezji przygotowanie do bierzmowania trwa 2 lata, dlatego prosimy uczniów drugich klas gimnazjum i siódmych klas szkoły podstawowej o pobranie w zakrystii formularzy zgłoszeniowych i złożenia ich do końca miesiąca.

3. Spotkanie Rodziny Radia Maryja, we wtorek. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 18.00. Po Mszy Św. procesja fatimska.

4. W sobotę, 23 września, w Inowrocławiu, odbędzie się Spotkanie Młodych z okazji święta św. Stanisława Kostki, Bliższe informacje i zapisu u ks. Dominika.

5. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

6. Punkt charytatywny wydający odzież jest czynny w czwartki w godz. 10.30-11.30.

7. W przyszłą niedzielę rocznica napadu Związku Radzieckiego na Polskę. Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Bogdana Wojtusia w kościele garnizonowym o godz. 12.15.

8. Dnia 14 września br. w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w kościele na Cmentarzu św. Krzyża w Gnieźnie obchodzony będzie doroczny odpust połączony z modlitwą za zmarłych spoczywających na tym cmentarzu.

9. Caritas AG organizuje w lutym 2018 r. pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

10. Referat Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaprasza na koncert ENSEMBLE PEREGRINA, który odbędzie się w dniu 16 września br. (sobota) o godz. 19.00 w Bazylice Prymasowskiej.

11. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną.  Dzisiaj taca inwestycyjna z przeznaczeniem na remont dachu.

12. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. 

13. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie. Jest księga intencji na 2018 r.

Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Tomasza Kadetzkiego, Bożenę Knitter, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *