Ogłoszenia 10.09.2023

Ogłoszenia 10.09.2023

XXIII Niedziela Zwykła

  1. W środę spotkanie Rodziny Radia Maryja. O godz. 18.00 modlitwa różańcowa. Po Mszy Św. procesja fatimska. Zapraszamy.
  2. W czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  3. Zapraszamy młodzież do udziału w Diecezjalnym Święcie Młodych „KOSTKA”, które odbędzie 16 września we Wrześni. Hasło tegorocznego spotkania to: JAŚNIEĆ, SŁUCHAĆ, NIE LĘKAĆ SIĘ. Czyli trzy zadania, które zadał młodym papież Franciszek kończąc Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Przez cały dzień będzie to okazja, aby zobaczyć jak one były widoczne w życiu św. Stanisława, ale także jak można je wprowadzać w swoje życie. Gośćmi specjalnymi spotkania będą Jasiek Mela i Michała Bukowski. Koszt wyjazdu to 40 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Jarka.
  4. Rozpoczyna się dwuletnie przygotowanie do bierzmowania. Uczniowie ósmych klas proszeni są o pobranie formularza zgłoszeniowego i złożenie ich do 24 września. W tym tygodniu, w czwartek, o godz. 19.15, będzie spotkanie dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, która ukończyła pierwszy rok przygotowań.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa: całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek, nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św., w czwartek różaniec o 18.00, w piątek o godz. 15.00 w kościele NMP Królowej Polski (garnizonowy), Godzina Miłosierdzia.
  6. Są wolne intencje mszalne na Mszach porannych w październiku. Jest dostępna księga intencji na 2024
  7. Punkt charytatywny będzie czynny w czwartek od 10.30 do 11.30.
  8. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Dzisiaj taca inwestycyjna, którą przeznaczymy na prace w Kaplicy Literackiej.
  9. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
  10. Zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Jerzego Pavanello, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *