Ogłoszenia – 10.12.2017

Ogłoszenia – 10.12.2017

II Niedziela Adwentu

 

1. Dziś obchodzimy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na ten cel.

2. Podczas Mszy św. o godz. 11.15 poświęcenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym. W poniedziałek, po roratach, spotkanie z rodzicami tych dzieci.

3. Zapraszamy do pogłębionego przeżycia czasu Adwentu. W Farze: od poniedziałku do piątku o godz. 6.15 Jutrznia i po niej Msza św.; o godz. 18.00 Roraty (w poniedziałki, środy i piątki zapraszamy dzieci a dorosłych we wtorki i soboty –godz. 7.00, w czwartki młodzież). Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 (od poniedziałku do piątku).  Msze św. poranne w sobotę i niedzielę o godz. 7.00 a wieczorne w dni powszednie o godz. 18.00, w soboty i niedziele o godz. 18.30.  We wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego (17.30). Pozostałe nabożeństwa w łączności z roratami.

4. W czasie adwentu w każdy wtorek, po roratach zapraszamy dorosłych z całymi rodzinami (również dzieci) na spotkanie na Słomiance. Oprócz kawy i dobrego ciasta będziemy rozważać Słowo Boże i spróbujemy przełożyć Słowo w czyn. W czwartek, po roratach zapraszamy młodzież na spotkanie przy ciastku na Słomiance.

5. We wtorek, o godz. 18.00  spotkanie Rodziny Radia Maryja, połączone z modlitwą za Ojczyznę.

6. Punkt charytatywny jest czynny w czwartki w godz. 10.30-11.30.

7. Poświęcone opłatki można odbierać po Mszach św. w biurze parafialnym. Do nabycia także świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom (7 i 13 zł.)

8. Organizujemy wycieczkę w pierwszym tygodniu wakacji w dniach od 25-27 czerwca do Trójmiasta . Zapisy u ks. Grzegorza.

9. Zapraszamy młodzież do udziału w roratach w kościele garnizonowym (wtorek, czwartek-6.30). Po Mszy Św. jest śniadanie w MOK-u.

10. W kościele OO. Franciszkanów trwa Adwentowe czuwanie z Maryją. W poniedziałek, o godz. 16.00 modlitwę będzie prowadził Żywy Różaniec naszej parafii. Zapraszamy.

11. Zapraszamy na comiesięczne spotkania Panie, naucz nas modlić się. Najbliższe odbędzie się w niedzielę 17 grudnia w auli Centrum Edukacyjno-Formacyjnego. Początek o godz. 16.00.

12. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne i na daninę diecezjalną. W kościele został postawiony „koszyk siostry Felicji”. Prosimy o składanie w nim trwałych produktów żywnościowych. Dzisiaj  taca inwestycyjna, którą przeznaczamy na zaległości finansowe naszej parafii.

13. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. 

14. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie. 

Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Henryka Szablę, Andrzeja Wojciechowskiego, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *