Ogłoszenia 11.08.2019

Ogłoszenia 11.08.2019

19 Niedziela zwykła

1. Pamiętajmy o  świętowaniu Dnia Pańskiego w czasie wakacji.

2. Dziękujemy za pomoc w przyjęciu pielgrzymów z Koszalina.

3. Spotkanie Rodziny Radia Maryja, we wtorek 13.08. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 18.00. Po Mszy Św. procesja fatimska.

4. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku niedzielnego. W kościele garnizonowym dodatkowa Msza Św. z okazji dnia Wojska Polskiego o godz. 12.15. W tradycji uroczystość ta nazywana jest świętem Matki Boskiej Zielnej. Z tej racji święci się w kościołach bukiety z ziół, zbóż i kwiatów.

5. Za tydzień, w niedzielę 18 sierpnia-w Bazylice Prymasowskiej będzie gościć wystawa o bł. ks. Jerzym Popiełuszko. Organizatorzy akcji będą obecni tego dnia także w naszej parafii. W ramach ogłoszeń usłyszymy świadectwo o warszawskim kapłanie Męczenniku, które przybliży nam jego Osobę i duchowe dziedzictwo. Po każdej Mszy św. będzie można nabyć komplet płyt CD z oryginalnym nagraniem homilii ks. Jerzego.

6. W okresie wakacji okazja do Sakramentu Pojednania przed Mszami Św.

7. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św. Różaniec w czwartek, o godz. 18.00.

8. W środę Biuro Parafialne będzie czynne po zakończeniu Mszy Św. i nowenny  (ok. 19.15). 

9. Punkt charytatywny wydający odzież jest czynny w każdy czwartek w godz. 10.30-11.30.

10. Dzisiaj, o godz. 17.00, w kaplicy na Cmentarzu Św. Wawrzyńca będzie Odpust połączony z modlitwami za zmarłych tam spoczywających.

11. W dniu 9 czerwca br. Arcybiskup Gnieźnieński Wojciech Polak, Prymas Polski, erygował Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne w Gnieźnie. Jest ono propozycją formacyjną, kierowaną do wszystkich katolików świeckich, pragnących pogłębić swoją wiedzę i wiarę. Program studiów obejmuje dwa lata a zajęcia odbywają się w jedną sobotę w miesiącu. Bliższe informacje na stronie naszej archidiecezji.

12. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

13. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele  inwestycyjne.

Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Stanisława Gędka, Kazimierza Spycha, Gabrielę Hyżak, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *