Ogłoszenia 12.01.2020

Ogłoszenia 12.01.2020

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

2. Dzisiaj odbędzie się świąteczne  spotkanie Rodziny Radia Maryja. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 15.00 w Farze. W spotkaniu uczestniczyć będzie o. Redemptorysta z Torunia. Jutro comiesięczne spotkanie. Rozpoczęcie modlitwą Różańcową o godz. 18.00.

3. W czasie kolędy okazja do spowiedzi przed Mszami Św. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego o 18.15 w środę Nowenna do MBNP po Mszy Św. a w czwartek o godz. 18.00 różaniec.

4. W tym tygodniu wyjątkowo Biuro Parafialne będzie nieczynne w środę (19-20) i piątek (15-16)

5. W sobotę, o godz. 10.00, w Sali na Słomiance, spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

6. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy w gablocie, na stronie internetowej i na kartkach. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny przy ulicach: Mieszka I, Mickiewicza, Warszawskiej, Kopernika, Witkowskiej, Wierzbowej, Miłej, Kawiary, Surowieckiego, Słonecznej, Klonowej.  Początek kolędy o godz. 15.00 (w czwartek ul. Klonowa od 16.30) a w sobotę o 13.00. Ofiary kolędowe będą przeznaczone na remont kaplicy Św. Antoniego. W okresie kolędowym nie ma w dni powszednie Mszy Św. o godz. 17.00 w kościele garnizonowym.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne i na daninę diecezjalną. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne.

8. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie. 

Zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Krystynę Waraczyńską, Roberta Bireckiego  , zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *