Ogłoszenia 12.02.2023

Ogłoszenia 12.02.2023

VI Niedziela Zwykła

  1. Trwają rekolekcje przed Nawiedzeniem. Dziś nauki podczas Mszy Św., jutro o godz. 9.00, 17.00 (dzieci i młodzież), 18.30. Podczas Mszy Św. o godz. 17.00 poświęcone zostaną świece dzieciom pierwszokomunijnym. Dziś i jutro o godz. 20.30 Czuwania Apel Jasnogórski. Korzystajmy z Sakramentu Pojednania. Prosimy o udekorowanie naszych domów i mieszkań.
  2. Już we wtorek powitamy w naszej parafii Maryję w kopii cudownego obrazu MB Częstochowskiej. Gromadzimy się o godz. 16.30 w kościele na nabożeństwie oczekiwania. O godz. 17.00 powitamy Maryję a później wniesiemy ikonę do kościoła. Msza Św. będzie ok. godz. 17.30. Następne punkty programu podane są na ulotkach i plakatach. Zapraszam mieszkańców poszczególnych ulic do czuwania w nocy. W środę, o godz. 9.00, będzie Msza Św. dla chorych z sakramentem chorych. Zatroszczmy się o dotarcie takich osób do świątyni. O godz. 11.30, będzie specjalne nabożeństwo dla niemowląt, dzieci przedszkolnych oraz matek w stanie błogosławionym. Msza Św. na pożegnanie będzie o godz. 15.30. W dniach Nawiedzenia, szczególnie w czasie powitania i pożegnania, ruch samochodów przy kościele będzie ograniczony. We wtorek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu, w środę Mszy Św. o godz. 18.30, we wtorek i środę Mszy Św. w kościele garnizonowym.
  3. Jutro, 13 lutego, spotkanie Rodziny Maryja.
  4. Punkt charytatywny czynny w czwartki od godz. 10.30 do 11.30.
  5. Planowana jest pielgrzymka na Jasną Górę jako podziękowanie za Nawiedzenie. Odbędzie się w dniach 5 i 6 marca. Koszt z noclegiem 130 zł. Bliższe informacje i zapisy w Biurze Parafialnym.
  6. W sobotę i niedzielę nastąpi zakończenie peregrynacji w naszej Archidiecezji. W sobotę o godz. 20.00, będzie miała miejsce modlitwa dziękczynienia ze śpiewem i muzyką. Następnie o godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski z rozważaniem apelowym abpa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski i Mszę św. w intencji nowych powołań o godz. 22.00. Z soboty na niedzielę będzie trwało nocne czuwanie modlitewne przy Ikonie Jasnogórskiej. Centralnym punktem zakończenia peregrynacji będzie Msza św. w niedzielę o godz. 15.00, której będzie przewodniczyć i homilię wygłosi abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki.
  7. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Dzisiaj taca inwestycyjna. Za tydzień do puszek zbiórka na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji.
  8. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
  9. Zapraszamy mężczyzn na spotkanie powstającej w Gnieźnie grupy Wojowników Maryi. Spotkanie odbędzie się 15.02 o godz. 19.30 w parafii pw. bł. bp. Michała Kozala.
  10. Zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Rajmunda Woźniaka, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz i dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *