Ogłoszenia 13.08.2023

Ogłoszenia 13.08.2023

XIX Niedziela Zwykła

  1. Pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego w czasie wakacji. Zachęcamy do podjęcia sierpniowej abstynencji w intencji trzeźwości naszego narodu.
  2. Dzisiaj spotkanie Rodziny Radia Maryja. O godz. 18.00 modlitwa różańcowa. Po Mszy Św. procesja fatimska. Zapraszamy.
  3. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku niedzielnego. W tradycji uroczystość ta nazywana jest świętem Matki Boskiej Zielnej. Z tej racji święci się w kościołach bukiety z ziół, zbóż i kwiatów. Obchody Święta Wojska Polskiego i Bitwy Warszawskiej, podczas Mszy Św. o godz. 11.30 w kościele garnizonowym i na Cmentarzu przy ul. Witkowskiej, o godz. 13.00.
  4. We wtorek będziemy obchodzili Dzień Solidarności ze Słowenią. Do puszek będzie można złożyć ofiarę dla ofiar powodzi.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa: Wyjątkowo nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu we wtorek, nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św., w czwartek różaniec o 18.00, w piątek o godz. 15.00 w kościele NMP Królowej Polski (garnizonowy), Godzina Miłosierdzia.
  6. Punkt charytatywny w czasie wakacji jest nieczynny.
  7. Są wolne intencje mszalne na Mszach porannych we września.
  8. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Dzisiaj taca inwestycyjna, którą przeznaczymy na dalsze prace w Kaplicy Literackiej.
  9. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
  10. Zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *