Ogłoszenia 13.12.2020

Ogłoszenia 13.12.2020

3 Niedziela Adwentu.

 

1. Dzisiaj, o godz. 18.30  spotkanie Rodziny Radia Maryja, połączone z modlitwą za Ojczyznę. O godz. 18.00 różaniec.

2. Zapraszamy do pogłębionego przeżycia czasu Adwentu. W Farze: od poniedziałku do piątku o godz. 6.15 Jutrznią a po niej Msza Św.; Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00 oraz w soboty –godz. 7.00).  W środy i piątki roraty będą transmitowane na fb. W piątki zapraszamy szczególnie dzieci. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 (od poniedziałku do piątku).  Msze św. wieczorne w soboty i niedziele o godz. 18.30.  We wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego. Pozostałe nabożeństwa w łączności z roratami.

3. Przypominamy, że we farze może modlić się jednocześnie 19 osób a w kościele garnizonowym 42 osoby. Wierni przebywający w kościele na liturgii lub adoracji są zobowiązani posiadać maseczki. Transmitujemy Msze Św. na parafialnym fb (sobota 18.30, niedziela 12.30).

4. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pojednania codziennie przed Mszami Św.

5. Zgodnie z zapowiedzią Ks. Prymasa w tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy. Będziemy zapraszali mieszkańców poszczególnych ulic do udziału w Mszach Św. sprawowanych w ich intencjach. Plan zostanie wkrótce podany. 

6. Poświęcone opłatki można odbierać po Mszach św. w biurze parafialnym. Do nabycia także świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom (7 zł.)

7. Punkt charytatywny będzie nieczynny do odwołania.

8. Ksiądz Prymas zachęca do włączenia się w inicjatywę Instytutu Pomięci Narodowej, dotyczącej uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego  „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności.” Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów/mieszkań zapalonych świec dzisiaj, 13 grudnia br. o godz. 19:30 

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. W kościele znajduje się „koszyk siostry Felicji”. Prosimy o składanie w nim trwałych produktów żywnościowych. Dzisiaj taca inwestycyjna. Można składać do skarbonki ofiary na bożonarodzeniową dekorację naszego kościoła. 

10. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Halinę Zielińską, Katarzynę Kujawa, Grzegorza Mikulskiego,  zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz i   dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *