Ogłoszenia 13.08.2017

Ogłoszenia 13.08.2017

19 niedziela zwykła

 

1. Pamiętajmy o  świętowaniu Dnia Pańskiego w czasie wakacji.

2. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku niedzielnego. W tradycji uroczystość ta nazywana jest świętem Matki Boskiej Zielnej. Z tej racji święci się w kościołach bukiety z ziół, zbóż i kwiatów.  Nie będzie wtorkowej adoracji.

3. W Biurze Parafialnym rodzice mogą zapisywać dzieci, które potrzebują pomocy przy zakupie przyborów szkolnych. Ofiary na ten cel będziemy zbierać do skarbonek w niedziele: 20 i  27 sierpnia.

4. W okresie wakacji okazja do Sakramentu Pojednania przed Mszami Św.

5. Zapraszamy na nabożeństwa: Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

6. Punkt charytatywny wydający odzież w sierpniu będzie nieczynny.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Dzisiaj taca inwestycyjna.

8. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. 

9. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie.

10. Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że trwa tzw. drugi nabór do naszego Seminarium oraz na Wydział Teologiczny w Poznaniu, gdzie kształcą się przyszli kapłani, a w trybie stacjonarnym i zaocznym studiują osoby świeckie. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych

11. W ramach Akademii Gitary odbędą się w Gnieźnie koncerty. Bliższe informacje na plakacie. Koncert w Farze będzie 26.08, o godz. 19.30.

Zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *