Ogłoszenia 14.02.2021

Ogłoszenia 14.02.2021

6 Niedziela zwykła

 

1. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w Farze: o godz. 7.00, 10.00 i 18.30; w kościele garnizonowym o 9.00 i 17.00. W środę Biuro Parafialne będzie nieczynne.

2. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.

3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa w piątki w Farze dla dzieci o 17.00, dla młodzieży i dorosłych o 18.00; w kościele garnizonowym po Mszy Św. godz. o 17.00; Gorzkie Żale w niedziele w Farze o 17.45, w kościele garnizonowym o 16.15. Po nabożeństwie dodatkowa Msza Św.

4. Piątek będzie Dniem Modlitwy Wynagradzającej i Postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich.

5. Osoby dorosłe (które już zakończyły edukację na poziomie szkoły ponadpodstawowej), a które chcą się przygotować do przyjęcia sakramentu bierzmowania, proszone są o spotkanie w I niedzielę Wielkiego Postu w Katedrze Gnieźnieńskiej po Mszy o godz. 18.00. 

6. Zapraszamy na nabożeństwa: Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św., Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

7. Punkt charytatywny będzie nieczynny do odwołania.

8. Przypominamy, że we farze może modlić się jednocześnie  19 osób a w kościele garnizonowym 42 osoby. Wierni przebywający w kościele na liturgii lub adoracji są zobowiązani posiadać maseczki. Transmitujemy na parafialnym fb Msze Św.  w niedzielę o 12.30 i w sobotę o 18.30. W tym tygodniu będziemy transmitowali Mszę Św. o godz. 18.30 w Środę Popielcową i nabożeństwa pasyjne.

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne i na daninę diecezjalną. Dzisiejsza taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

10. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie. 

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki.

Zmarłe w ubiegłym tygodniu śp. Małgorzatę Śmigowską, Zofię Staśkiewicz , zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *