Ogłoszenia 14.04.2019

Ogłoszenia 14.04.2019

Niedziela Palmowa

 

1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Podczas Mszy św. poświęcenie palm. Dziś też przypada Światowy Dzień Młodzieży. Młodzież zapraszamy do udziału w spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 13.30 w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym. Dla przygotowujących się do bierzmowania z 7 klas jest to spotkanie obowiązkowe.

2. Dzisiaj, o godz. 16.00, będzie Koncert muzyki i pieśni pasyjnej. Wystąpią chóry: Szpaki i Św. O. Pio. Zapraszamy.

3. Rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne w kościele garnizonowym, które potrwają do Wielkiej Środy. Nauki rekolekcyjne, głoszone będą przez ks. dra Jarosława Bogacza, podczas Mszy św. o godz. 18.00. ( w niedzielę o godz. 17.00), W te dni nie ma Mszy Św. o godz. 17.00. W środę, o godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami miasta. Początek przy kościele Garnizonowym.

4. W Wielki Wtorek, przy kościele garnizonowym zbierane będą przez Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Miłosierdzia ofiary na przygotowanie wielkanocnego śniadania dla ubogich. 

5. W środę, o godz. 17.00 spotkanie LSO.

6. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Niech Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będzie dla nas czasem szczególnego przeżywania misterium paschalnego. W te dni przyjdźmy do naszej świątyni na wspólne przeżywanie tak pięknej, bogatej i wymownej liturgii. Prosimy o zgłoszenie panów, którzy chcieliby uczestniczyć w obrzędzie umycia nóg w Wielki Czwartek.

Wielki Czwartek

18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej (30 min. przed koncert muzyki pasyjnej)

Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00

Wielki Piątek

12.00 – Droga Krzyżowa (Kościół Farny)

18.00 – Liturgia Męki Pańskiej

Adoracja w Grobie do 23.00 

W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły.

Wigilia Paschalna

20.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną

Święcenie potraw w Farze: od 10.00 do 15.00 co pół godziny. 

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie od godz.7.00.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

6.00 – Msza św. rezurekcyjna

Następna Msza św. o godz. 9.30.  

7. Godziny Sakramentu Pokuty w Wielkim Tygodniu są wywieszone w gablotach.

8. W dni Triduum Paschalnego Biuro Parafialne i Punkt  Charytatywny będą nieczynne (także w środę wieczorem).

9. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego (od godz. 9.30). Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św.

10. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

11. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dzisiaj taca inwestycyjna. Do skarbonki można jeszcze składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. 

Zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *