Ogłoszenia 14.11.2021

Ogłoszenia 14.11.2021

33 Niedziela Zwykła

 1. Dziś modlimy się szczególnie za dwie grupy ludzi: za ubogich, których zawsze mamy u siebie jak głosi hasło przeżywanego dziś V Światowego Dnia Ubogich oraz za mieszkańców Libanu w dzisiejszym XIII Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary z puszki przeznaczymy na pomoc dla Libanu.
 2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
 3. Przez cały listopad można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. Oprócz tych warunków należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć w danym dniu Komunię św. i odmówić dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
 4. Ksiądz Jarek zaprasza młodzież w każdy piątek, o godz. 19:15 w Sali na Słomiance, na spotkanie nowej wspólnoty oazowej.
 5. Przypominamy, że wierni przebywający w kościele na liturgii lub adoracji są zobowiązani posiadać maseczki.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa: Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek, nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św., w czwartek różaniec o 18.00.
 7. Punkt charytatywny jest czynny w czwartek od 10.30 do 11.30..
 8. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Dziś taca inwestycyjna, którą przeznaczymy na remont Kaplicy Literackiej.
 9. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski w  przyszłą w niedzielę, 21 listopada modlić się będziemy w intencji imigrantów oraz będziemy mogli wesprzeć ofiarą do puszki działania pomocowe Caritas na terenach przygranicznych, podczas kryzysu migracyjnego oraz proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.
 10. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie.
 11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki.
 12. Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Mirosława Murawskiego, Stefana Janowskiego, zmarłych kapłanów i siostry zakonne,  zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *