Ogłoszenia 15.02.2020

Ogłoszenia 15.02.2020

3 Niedziela Wielkiego Postu

 

Zgodnie z dekretem Ks. Prymasa zawieszone są wszystkie spotkania duszpasterskie, przełożone zostało bierzmowanie i wizytacja. W kościele może przebywać jednocześnie do 50 osób. Zachęcamy wszystkich wiernych do modlitwy w domu i korzystaniu ze środków społecznego przekazu np. o godz. 7.00 w TVP1, o godz. 8.00 w Radiu Plus Gniezno, o godz. 9.00 w PR1, o godz. 9.30 w Telewizji Trwam, o godz. 13.00 w TVP Polonia. Podczas Mszy Św. w kościele przekazujemy znak pokoju przez skinięcie głową, nie korzystamy z wody święconej, Komunię prosimy  przyjmować na rękę. Kościoły są otwarte przez cały dzień a we wtorek jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do podjęcia szczególnej modlitwy o ratunek dla nas i dla całej ludzkości oraz podjęcia wyrzeczeń w tej ważnej intencji. 

1. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa w piątki w Farze  o 18.00 (nie ma Drogi Krzyżowej o 17.00); w kościele garnizonowym p o 17.30; Gorzkie Żale w niedziele w Farze o 17.45, w kościele garnizonowym o 16.15.

2. Punk charytatywny będzie nieczynny.

3. Istnieje możliwość udania się na beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego pociągiem z Gniezna. Chętni mogą się jeszcze zgłaszać (koszt 5 zł.).

4. Informujemy o możliwości przekazania 1% naszego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego na Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Miłosierdzia. Potrzebne do tego dane znajdują się w gablocie ogłoszeń.

5. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Na cele inwestycyjne zebraliśmy 3180 zł. (Fara-1569, kościół NMP Królowej Polski-1611) a na pomoc misjonarzom 502 zł.

6. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie. 

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki.

Zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *