Ogłoszenia – 15.04.2018

Ogłoszenia – 15.04.2018

III Niedziela Wielkanocna

 

1. Rozpoczynamy X Tydzień Biblijny pod hasłem „Weźmijcie Pismo Święte”. Aby głosić Ewangelię, należy ją dobrze poznać. W tym roku jako wspólnota będziemy czytać we Farze List do Rzymian. Zapraszamy od poniedziałku do piątku, o godz. 18.20 do wspólnego czytania i słuchania fragmentów Pisma świętego. Prosimy o zgłoszenie się chętnych do czytania. Po Mszy Św. można także zabrać kartki z tekstami PS, które należy przeczytać w domu. 

2. Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców: poniedziałek, 16 kwietnia, godz.19.00-dzieci ze SP5; wtorek, 17 kwietnia, godz. 19.00 – pozostałe dzieci. 

3. W przyszłą niedzielę, o godz. 12.30   ks. bp Krzysztof Wętkowski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii.

4. Próby dla przygotowujących się do bierzmowania (III klasy) będą w środę, czwartek, piątek i sobotę, o godz. 19.00 w kościele. W sobotę okazja do spowiedzi.

5. Zapraszamy młodzież do udziału w pielgrzymce do Budziejewka i Lednicy, w piątek 27 kwietnia, od godz. 15.00, jako przygotowanie do uroczystości odpustowych ku czci Św. Wojciecha. Bliższe informacje i zapisy u ks. Dominika i poprzez formularz internetowy.

6. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę, Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

7. W najbliższy piątek, tj. 20 kwietnia rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością ku czci św. Wojciecha, upraszając za jego wstawiennictwem potrzebne łaski dla nas i dla naszej Ojczyzny.

8. Punkt charytatywny wydający odzież jest czynny w każdy czwartek w godz. 10.30-11.30.

9. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Na tacę inwestycyjną zebraliśmy 1485 zł.

Zmarłą w ubiegłym tygodniu: śp. Pelagię Kusak, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *