Ogłoszenia 17.03.2019

Ogłoszenia 17.03.2019

II Niedziela Wielkiego Postu

 

1. Gościmy w naszej parafii ks. dra Andrzeja Piernikarczyka. Dziękujemy za wygłoszoną homilię.

2. Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu zwana „Ad Gentes”. Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszy św. możemy wesprzeć swoimi ofiarami misje i misjonarzy. 

3. W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania (ósme klasy i trzecie gimnazjum)

4. We wtorek obchodzimy uroczystość Św. Józefa. Wszystkich panów zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.30. Po Eucharystii będzie spotkanie z Mieczysławem Guzewiczem (Sala na Słomiance).

5. W czwartek, o godz. 19.15, w Sali na Słomiance, będzie spotkanie z przygotowującymi się do bierzmowania (klasy ósme i trzecie gimnazjum)

6. W następną niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 11.00,  będzie poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomununijnych.

7. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa w piątki w Farze dla dzieci o 17.00, dla młodzieży i dorosłych o 18.00; w kościele garnizonowym po Mszy Św. o godz. 17.00; Gorzkie Żale w niedziele w Farze o 17.45, w kościele garnizonowym o 16.15.

8. Punkt charytatywny jest czynny w czwartek w godzinach 10.30-11.30.

9. Zapraszamy na nabożeństwa: Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św., Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

10. Parafia pw. św. Maksymiliana w Gnieźnie organizuje wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Osób Powołanych i wspierających powołania w dniach od 10 do 11 maja br. W drodze na Jasną Górę pielgrzymi nawiedzą również Sanktuaria Matki Bożej w Pieraniu i Brdowie (150 zł.).

11. Informujemy o możliwości przekazania 1% naszego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego na Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Miłosierdzia. Potrzebne do tego dane znajdują się w gablocie ogłoszeń.

12. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Na cele inwestycyjne zebraliśmy 1702 zł.

13. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

14. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie. 

Zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Urszulę Grajek, Eugeniusza Grobelskiego, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *