Ogłoszenia 17.04.2022

Ogłoszenia 17.04.2022

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Pan Zmartwychwstał i żyje. Niech radość paschalnych świąt dotrze do każdego człowieka. Niech wiara w to, że Jezus żyje i jest wśród nas przenika nasze życie. Niech nas pobudzi do dawania autentycznego świadectwa o Jego obecności. Błogosławionych Świąt.

  1. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego we farze pierwsza Msza Św. o godz. 7.00 (nie ma Mszy o 7.30), pozostałe Msze we farze i w kościele garnizonowym według porządku niedzielnego a w Wielkanocny Poniedziałek Msze św. będą, jak w każdą niedzielę.
  2. Bóg zapłać wszystkim, którzy czynnie włączyli się w celebrację Triduum Paschalnego i w przygotowanie wystroju świątyni (w farze – szczególnie S. Małgorzacie, paniom: Agnieszce, Małgorzacie, panom: Wojciechowi, Adrianowi. Patrykowi, Olafowi, Andrzejowi, Jakubowi, Rafałowi, Jerzemu, w garnizonie – szczególnie panom: Jackowi i Sebastianowi oraz rodzinie Kanik). Dziękujemy za ofiary na wystrój Grobu Pańskiego.
  3. Z racji oktawy Uroczystości Zmartwychwstania w piątek nie obowiązuje piątkowy post.
  4. Za tydzień Niedzielą Miłosierdzia rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia.
  5. Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych: czwartek – grupa 1, piątek-grupa 2 (g. 17.30)
  6. Spotkanie dla bierzmowanych (szkoły ponadpodstawowe) będzie w czwartek o g. 19.15.
  7. Ogólnopolskie uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha będą obchodzone w przyszłą sobotę i niedzielę. Szczegółowy program uroczystości znajduje się na plakatach. Zachęcamy do licznego udziału. Z soboty na niedzielę czuwanie modlitewne w kościele św. Michała Archanioła. Nasza parafia czuwa w godzinach 2.00-3.00. Z racji głównej Mszy św. odpustowej w niedzielę w Farze Msze św. o godz. 7.30, 12.30 i 18.30 a w kościele garnizonowym o godz. 11.30.
  8. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną.
  9. Z wiarą w Jezusa Zmartwychwstałego, który śmierć zwyciężył pomódlmy się za zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *