Ogłoszenia – 17.12.2017

Ogłoszenia – 17.12.2017

III Niedziela Adwentu

 

1. Przed nami ostatni tydzień Adwentu. W Farze: od poniedziałku do piątku o godz. 6.15 Jutrznia i po niej Msza św.; o godz. 18.00 Roraty (w poniedziałki, środy i piątki zapraszamy dzieci a dorosłych we wtorki i soboty –godz. 7.00, w czwartki młodzież). Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 (od poniedziałku do piątku).  Msze św. poranne w sobotę i niedzielę o godz. 7.00 a wieczorne w dni powszednie o godz. 18.00, w soboty i niedziele o godz. 18.30.  We wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego (17.30). 

2. W czasie adwentu w każdy wtorek, po roratach zapraszamy dorosłych z całymi rodzinami (również dzieci) na spotkanie na Słomiance. Oprócz kawy i dobrego ciasta będziemy rozważać Słowo Boże i spróbujemy przełożyć Słowo w czyn. 

3. W czwartek, po Mszy Św. będzie spotkanie z rodzicami przygotowujących się do bierzmowania (III klasy).

4. Obowiązkowa zbiórka ministrantów i lektorów będzie w środę, po wieczornej Mszy Św. .

5. W sobotę, na godz. 9.00 zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnego strojenia choinek.

6. Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania w Farze codziennie podczas Mszy św. o godz. 6.30 i przed Mszą o godz. 18.00; w kościele garnizonowym przed Mszą św. i w sobotę  w Farze w godz. 17.30-18.30; 19.00-19.30.

7. W niedzielę  wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w Farze i w kościele garnizonowym tylko przed południem. Pasterka w Farze o północy. Serdecznie zapraszamy do udziału. W Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego zachęcamy do zachowania polskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy. Niech ona również tradycyjnie będzie złożona z postnych potraw.

8. Serdecznie zapraszamy na świąteczny koncert kolęd, połączony ze wspólnym śpiewaniem, który odbędzie się w Farze we wtorek  26.12 o godz. 16.00. Wystąpi chór św. Ojca Pio.

9. Punkt charytatywny jest czynny w czwartki w godz. 10.30-11.30.

10. Poświęcone opłatki można odbierać po Mszach św. w biurze parafialnym. Do nabycia także świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom (7 i 13 zł.)

11. Zapraszamy młodzież do udziału w roratach w kościele garnizonowym (wtorek, czwartek-6.30). Po Mszy Św. jest śniadanie w MOK-u.

12. Zapraszamy na comiesięczne spotkania Panie, naucz nas modlić się. Najbliższe odbędzie się w niedzielę 17 grudnia w auli Centrum Edukacyjno-Formacyjnego. Początek o godz. 16.00.

13. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne i na daninę diecezjalną. Na tacę inwestycyjną zebraliśmy 1622 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie dary złożone do „koszyka siostry Felicji”. Dzisiaj można składać do skarbonki ofiary na bożonarodzeniową dekorację naszego kościoła. 

14. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. 

15. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie. 

Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Danutę Adam, Dawida Apryjasa, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *