Ogłoszenia 17.12.2023

Ogłoszenia 17.12.2023

III Niedziela Adwentu

  1. Przed nami ostatnie dni W Farze: od poniedziałku do piątku o godz. 6.15 Jutrznia a po niej Msza Św.; Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00 oraz w soboty –godz. 7.00).  We wtorki, czwartki i piątki zapraszamy szczególnie dzieci. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 (od poniedziałku do piątku).  Msze św. wieczorne w soboty i niedziele o godz. 18.30.  We wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego (godz. 17.15) Pozostałe nabożeństwa w łączności z roratami. W piątek, w kościele NMP Królowej Polski (garnizonowy), o godz. 15.00, Godzina Miłosierdzia.
  2. Dzisiaj, przed południem, przy farze, będzie Kiermasz Świąteczny, którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację i leczenie naszego parafianina, Bartosza Labrenza.
  3. W niedzielę wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w Farze i w kościele garnizonowym przed południem według porządku niedzielnego. Pasterka w Farze o północy a w kościele garnizonowym o 22.00. W Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego zachęcamy do zachowania polskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy.
  4. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30 (w sobotę od 18.00) a w kościele garnizonowym przed Mszą Św.
  5. Poświęcone opłatki można odbierać po Mszach św. w biurze parafialnym.
  6. Po Nowym Roku rozpoczniemy wizytę duszpasterską czyli kolędę. W najbliższych dniach pojawi się plan kolędowy. Będziemy odwiedzać tych Parafian, którzy nas zaproszą. Można to uczynić poprzez formularz papierowy, który można zabrać z kościoła i formularz elektroniczny, który znajdzie się na naszej stronie internetowej.
  7. Punkt charytatywny jest czynny w czwartki, od 10.30 do 11.30.
  8. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Na zakończenie prac w kaplicy literackiej zebraliśmy 3936 zł. Dodatkowo na ten cel zebraliśmy (przelewy i gotówka) 1970 zł. Można jeszcze składać trwałe produkty żywnościowe. Do skarbony, przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na dekorację świąteczną świątyni.
  9. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
  10. Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Marię Skweres, Henryka Kawę, Zygfryda Żymiałkowskiego, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *