Ogłoszenia 18.08.2019

Ogłoszenia 18.08.2019

20 Niedziela zwykła

 

1. Pamiętajmy o  świętowaniu Dnia Pańskiego w czasie wakacji.

2. Dzisiaj w Bazylice Prymasowskiej gości wystawa o bł. ks. Jerzym Popiełuszko. 

3. W okresie wakacji okazja do Sakramentu Pojednania przed Mszami Św.

4. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św. Różaniec w czwartek, o godz. 18.00.

5. Punkt charytatywny wydający odzież jest czynny w każdy czwartek w godz. 10.30-11.30.

6. W dniu 9 czerwca br. Arcybiskup Gnieźnieński Wojciech Polak, Prymas Polski, erygował Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne w Gnieźnie. Jest ono propozycją formacyjną, kierowaną do wszystkich katolików świeckich, pragnących pogłębić swoją wiedzę i wiarę. Program studiów obejmuje dwa lata a zajęcia odbywają się w jedną sobotę w miesiącu. Bliższe informacje na stronie naszej archidiecezji.

7. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

8. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Na cele  inwestycyjne zebraliśmy 1495 zł. W ostatnim czasie trwały prace rewitalizacji skarpy przykościelnej, został opracowany plan odnowienia kaplicy Św. Antoniego.

Zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Agnieszkę Szmańkowską, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *