Ogłoszenia 19.02.2023

Ogłoszenia 19.02.2023

VII Niedziela Zwykła

 1. Przeżyliśmy w minionym tygodniu nawiedzenie Matki Bożej Częstochowskiej. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to wydarzenie: przygotowującym dekorację terenu przykościelnego i kościoła, chórowi św. o. Pio i p. Andrzejowi, wspólnotom parafialnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza,  kościelnym, niosącym Obraz, prowadzącym modlitwę, dzieciom i nauczycielom z Przedszkola Św. Wincentego a Paulo, Siostrom Miłosierdzia, delegacjom witającym Matkę Bożą, za ofiary na kwiaty, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam przeżyć te dni. Dziękujemy wszystkim parafianom i sympatykom fary za obecność i wspólną modlitwę. Niech Matka Boża wyprasza nam potrzebne łaski.
 2. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w Farze: o godz. 7.00, 10.00 i 18.30; w kościele garnizonowym o 9.00 i 17.00. W środę Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 3. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa w piątki w Farze dla dzieci o 17.00, dla młodzieży i dorosłych o 18.00; w kościele garnizonowym po Mszy Św. godz. o 17.00; Gorzkie Żale w niedziele w Farze o 17.45, w kościele garnizonowym o 16.15 (kazania ks. Dominika Poczekaja). Po nabożeństwie dodatkowa Msza Św.
 5. W poniedziałek, o godz. 18.30, będzie spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa: Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek, nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św., w czwartek różaniec o 18.00, w piątek, o godz. 15.00 w kościele NMP Królowej Polski (garnizonowy), Godzina Miłosierdzia.
 7. Punkt charytatywny czynny w czwartki od godz. 10.30 do 11.30.
 8. W I niedzielę Wielkiego Postu rozpocznie się przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych w parafii archikatedralnej w Gnieźnie. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 26 lutego 2023 r. po Mszy św. o godz. 18.00 w Katedrze.
 9. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Na tacę  inwestycyjna zebraliśmy 4695 zł. Dzisiaj zbiórka na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji.
 10. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
 11. Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Tadeusza Frąckowiaka, Ewę Kawa, Mariana Wichniewicza, Wandę Woźniak, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz i dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *