Ogłoszenia 19.04.2020

Ogłoszenia 19.04.2020

II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego.

 

1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone święto Miłosierdzia Bożego.

2. Przypominamy o udzielonej przez ks. Prymasa dyspensie wszystkim wiernym archidiecezji gnieźnieńskiej od uczestnictwa w Mszach Świętych niedzielnych i świątecznych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Jutro wchodzi w życie nowe rozporządzenie dotyczące ilości osób uczestniczących w liturgii. Według nowych zasad we farze będzie mogło modlić się jednocześnie 17 osób a w kościele garnizonowym 41 osób ( w nawie i na balkonie). Wierni przebywający w kościele na liturgii lub adoracji są zobowiązani posiadać maseczki. 

3. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

4. Został przełożony termin I Komunii Św. na 20 września.

5. W przyszłą niedzielę odpust ku czci Św. Wojciecha. Msza Św. odpustowa o godz. 13.00 będzie transmitowana przez TV Polonia. 

6. Biuro Parafialne jest nieczynne. Ważne sprawy prosimy załatwiać po umówieniu przez telefon.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne.

Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Andrzeja Franca, Zbigniewa Zielonkę, Wandę Kinecką, Andrzeja Kurkę, Marię Kępka, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *