Ogłoszenia 19.12.2021

Ogłoszenia 19.12.2021

IV Niedziela Adwentu

 1. Przed nami ostatnie dni Adwentu. W Farze: od poniedziałku do czwartku o godz. 6.15 Jutrznia a po niej Msza Św.; Roraty od poniedziałku do czwartku o 18.00.  We wtorek i czwartek zapraszamy szczególnie dzieci. Roraty dla młodzieży w środę, o godz. 6.45 w kościele garnizonowym. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00 (od poniedziałku do czwartku). We wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego. Pozostałe nabożeństwa w łączności z roratami.  
 1. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30 a w kościele garnizonowym przed Mszą Św. 
 1. W piątek wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. w Farze o godz. 7.00. Pasterka w Farze o północy a w kościele garnizonowym o 22.00. W Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego zachęcamy do zachowania polskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy. Niech ona również tradycyjnie będzie złożona z postnych potraw. 
 1. W Boże Narodzenie nie ma Mszy Św. o 7.30 we farze. 
 1. W II Święto, w niedzielę, Święto Świętej Rodziny. Podczas Mszy Św. odnowimy przyrzeczenia małżeńskie. Zapraszamy by małżonkowie razem przyszli na Eucharystię. O godz. 16.00 tradycyjne kolędowanie z Chórem O. Pio, transmitowane na parafialnym fb. 
 1. Poświęcone opłatki można odbierać po Mszach św. w biurze parafialnym. Do nabycia także świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom (7 i 15 zł.) 
 1. Od 15 grudnia w kościele może być zajęte 30 % miejsc. Nie wlicza się osób zaszczepionych. Przypominamy, że wierni są zobowiązani posiadać maseczki.  
 1. Punkt charytatywny będzie nieczynny do końca roku. 
 1. W tym roku kolęda będzie podobna do zeszłorocznej – będziemy gromadzili się na Mszach Św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Istnieje także możliwość odwiedzin w domach na zaproszenie. Kartki zgłaszające chęć przyjęcia księdza zostały wyłożone w kościołach. Jest także formularz zgłoszeniowy w wersji internetowej.  
 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Na cele inwestycyjne zebraliśmy 2544 zł. (fara-1594, garnizon-950). Można jeszcze składać trwałe produktów żywnościowych, które przeznaczymy dla potrzebujących. Można składać do skarbonki ofiary na bożonarodzeniową dekorację naszego kościoła. 
 1.  Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie.  
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki. 
 1. Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Henryka Kujawę, Ryszarda Marciniaka, Mariana Szelągowskiego, Renatę Nowak, Marię Wolek, ks. Jerzego Kozłowskiego, zmarłych kapłanów i siostry zakonne,  zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *