Ogłoszenia 2.06.2019

Ogłoszenia 2.06.2019

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

 

1. Dziś  Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie. Na ten cel można złożyć ofiarę do skarbonki.

2. Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj, po Mszy Św. o godz.9.30.

3. Rozpoczął się czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe  w Farze codziennie po wieczornej Mszy i w kościele garnizonowym od poniedziałku do piątku po Mszy Św. o godz. 17.00.

4. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele.

5. W pierwszy piątek miesiąca  okazja do spowiedzi od godz. 18.00.

6. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.15, Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św., Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

7. Punkt charytatywny wydający odzież jest czynny w każdy czwartek w godz. 10.30-11.30.

8. W ramach upamiętnienia 40. rocznicy 1. Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Gniezna, jutro spotkanie w miejscu lądowania papieskiego helikoptera. Początek o godz. 18.30. W programie przedstawienie w wykonaniu dzieci z SP w Żydowie, wspólna modlitwa z Księdzem Prymasem, koncert orkiestry dętej oraz wspólne biesiadowanie, możliwość obejrzenia zdjęć. Można skorzystać z autobusów MPK. Trzy autobusy odjadą na miejsce  spotkania z przystanku przy ul. Łubieńskiego, czyli z przystanku przy kościele garnizonowym. Ich odjazd zaplanowany jest na godz. 17.30 Po zakończonej uroczystości ok. godz. 21 autobusy będą również gotowe, aby umożliwić powrót (przystanek przy kościele garnizonowym, ul. Łubieńskiego). Dzisiaj Koncert Prymasowski w Katedrze o godz. 19.00.

9. W sobotę, 8 czerwca 2019 r. ulicami Gniezna przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Na godz. 15.00 na plac przy Teatrze im. Aleksandra Fredry zapraszamy osoby, którym nie jest obojętne życie od chwili poczęcia do naturalnej śmierci oraz rodzina zbudowana na małżeństwie jako trwałym związku mężczyzny i kobiety. Szczegółowe informacje na plakatach. 

10. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. 

11. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. 

Zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *