Ogłoszenia 20.11.2022

Ogłoszenia 20.11.2022

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

  1. W związku z medialnymi atakami na św. Jana Pawła II, Przewodniczący Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki zachęca do lektury Stanowiska Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich. Jest to szerokie opracowanie, które uwzględnia zarówno kontekst historyczny i ówczesny stan wiedzy, jak również uwarunkowania społeczne, kulturowe i prawne czasów, w których żył i pracował św. Jan Paweł II.
  2. Za tydzień rozpoczyna się Adwent. Prosimy dzieci o przygotowanie lampionów.
  3. We wtorek, o godz. 19.15, Spotkanie ze Słowem.
  4. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania: młodsza grupa-24 listopada. Spotkanie w Sali na Słomiance, o godz. 19.15.
  5. W sobotę, 26 listopada, o godz. 15.00, w plebanii, będzie spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa: całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek w środę nowenna do NMP Nieustającej Pomocy, w piątek, w kościele NMP Królowej Polski (garnizonowy), o godz. 15.00, Godzina Miłosierdzia.
  7. Punkt charytatywny jest czynny w czwartki, od 10.30 do 11.30.
  8. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Na cele inwestycyjne zebraliśmy 3820 zł. a dla Kościoła na Ukrainie 1395 zł.
  9. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
  10. Zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *