Ogłoszenia 20.12.2020

Ogłoszenia 20.12.2020

4 Niedziela Adwentu

 

1. Przed nami ostatnie dni adwentu. W Farze: od poniedziałku do środy o godz. 6.15 Jutrznią a po niej Msza Św.; Roraty o godz. 18.00.  W środę roraty będą transmitowane na fb. We wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego. 

2. Biuro Parafialne czynne będzie tylko w poniedziałek i wtorek.

3. Okazja do Sakramentu Pojednania w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30 i 17.30, w kościele garnizonowym przed Mszą Św.

4. W czwartek wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. w Farze o godz. 7.00. Pasterka w Farze o północy a w kościele garnizonowym o 22.00. W Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego zachęcamy do zachowania polskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy. Niech ona również tradycyjnie będzie złożona z postnych potraw.

5. W Uroczystość Bożego Narodzenia i w II dzień Świąt, Msze św. według porządku niedzielnego. 

6. Przypominamy, że we farze może modlić się jednocześnie 19 osób a w kościele garnizonowym 42 osoby. Wierni przebywający w kościele na liturgii lub adoracji są zobowiązani posiadać maseczki. Będziemy transmitować na parafialnym fb Pasterkę o 24.00,  Msze Św.  w święta i niedziele o 12.30 i w sobotę o 18.30.

7. Zgodnie z zapowiedzią Ks. Prymasa w tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy. Będziemy zapraszali mieszkańców poszczególnych ulic do udziału w Mszach Św. sprawowanych w ich intencjach. Plan został wywieszony. 

8. Poświęcone opłatki można odbierać po Mszach św. w biurze parafialnym. Do nabycia także świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom (7 zł.)

9. Punkt charytatywny będzie nieczynny do odwołania.

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Na tacę inwestycyjną zebraliśmy 2257 zł. (fara-1554 i garnizon-703) . Można składać do skarbonki ofiary na bożonarodzeniową dekorację naszego kościoła. 

11. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. Numer świąteczny z modlitewnikiem (10 zł,)

Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Tadeusza Góraka i Teresę Różańską,  zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz i   dać, Panie. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *