Ogłoszenia 21.03.2021

Ogłoszenia 21.03.2021

5 Niedziela Wielkiego Postu

 

1. W czwartek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. Jedną z form troski o życie, zwłaszcza najsłabszych – nienarodzonych, jest podjęcie dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ona na codziennej krótkiej modlitwie przez dziewięć miesięcy za dziecko poczęte, którego życie jest zagrożone. Można to uczynić podczas Mszy Św. o godz.18.30  albo indywidualnie.

2. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy gałązki palmowe. W tym dniu przypada Światowy Dzień Młodzieży.

3. W Wielkim  Tygodniu będą w naszej parafii rekolekcje, prowadzone przez ks. dra Huberta Wiśniewskiego.

4. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa w piątki w Farze dla dzieci o 17.00, dla młodzieży i dorosłych o 18.00; w kościele garnizonowym po Mszy Św. godz. o 17.00; Gorzkie Żale w niedziele w Farze o 17.45, w kościele garnizonowym o 16.15. Po nabożeństwie dodatkowa Msza Św.

5. Zapraszamy na nabożeństwa: Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św., Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

6. Chorych i starszych Parafian, którzy o to poproszą, odwiedzimy w sobotę, 27 marca, od godz. 9.00.

7. Zapraszamy do korzystania z Sakramentu Pokuty przed Mszami Św. 

8. Punkt charytatywny będzie nieczynny do odwołania.

9. Przypominamy, że we farze może modlić się jednocześnie  19 osób a w kościele garnizonowym 42 osoby. Wierni przebywający w kościele na liturgii lub adoracji są zobowiązani posiadać maseczki. Transmitujemy na parafialnym fb Msze Św.  w niedzielę o 12.30 i w sobotę o 18.30. W tym tygodniu będziemy transmitowali Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale we Farze.

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne (2100 zł, fara-1240, garnizon-852). Do skarbonki można złożyć ofiarę na świąteczny wystrój kościoła.

11. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie. 

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki.

Zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Małgorzatę Kaźmierczak, Wojciecha Cegielskiego, Bożenę Mierzejewską, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *