Ogłoszenia 21.04.2019

Ogłoszenia 21.04.2019

Niedziela Zmartwychwstania Chrystusa

 

Pan Zmartwychwstał i żyje. Niech radość paschalnych świąt dotrze do każdego człowieka. Niech wiara w to, że Jezus żyje i jest wśród nas przenika nasze życie. Niech nas pobudzi do dawania autentycznego świadectwa o Jego obecności. Błogosławionych Świąt.

1. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. z procesją o godz. 6.00; kolejna o 9.30, dalej jak w każdą niedzielę. 

2. Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Pamiętajmy, że jest to dzień, w którym co roku w naszych świątyniach zbierane są ofiary na KUL i inne uczelnie katolickie. Msze św. będą, jak w każdą niedzielę.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy czynnie włączyli się w celebrację Triduum Paschalnego i w przygotowanie wystroju świątyni (szczególnie ks. Dominikowi, p. Jakubowi Kamińskiemu, p. Przemysławowi Ledzie,  Cezaremu Ledzie, Olafowi Ogrodnemu, Patrykowi Przybylskiemu). Dziękujemy za ofiary na wystrój Grobu Pańskiego i za ufundowanie paschału (p. Ryszard Niemann).

4. Z racji oktawy Uroczystości Zmartwychwstania w piątek nie obowiązuje piątkowy post. 

5. W piątek, o godz. 17.00,  grupa naszej młodzieży przyjmie z rąk ks. abpa Józefa Kowalczyka Sakrament Bierzmowania. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 18.30. Próby będą od poniedziałku po wieczornej Mszy Św., w czwartek spowiedź.

6. Ogólnopolskie uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha będą obchodzone w przyszłą sobotę i niedzielę 27-28.04. Szczegółowy program uroczystości znajduje się na plakatach w gablocie ogłoszeń. Zachęcamy do licznego udziału w odpuście. Z racji głównej Mszy św. odpustowej nie będzie w przyszłą niedzielę w Farze Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00.

7. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św., Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

8. Za tydzień rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. 

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. 

Z wiarą w Jezusa Zmartwychwstałego, który śmierć zwyciężył pomódlmy się za zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *