Ogłoszenia 22.03.2020

Ogłoszenia 22.03.2020

4 Niedziela Wielkiego Postu

 

Ks. Prymas Wojciech Polak udzielił wszystkim dyspensy od udziału w niedzielnej Mszy Św.  Zachęcamy  do modlitwy w domu i korzystaniu ze środków społecznego przekazu. Przypominamy, że w kościele może przebywać jednocześnie do 50 osób. Podczas Mszy Św. w kościele przekazujemy znak pokoju przez skinięcie głową, nie korzystamy z wody święconej, Komunię prosimy  przyjmować na rękę. Kościoły są otwarte przez cały dzień a we wtorek jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do podjęcia szczególnej modlitwy o ratunek dla nas i dla całej ludzkości oraz podjęcia wyrzeczeń w tej ważnej intencji.

Dodatkowa okazja do spowiedzi we wtorek od godz. 18.00.

1. Nabożeństwa pasyjne zostały zawieszone (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale). Korzystajmy ze środków przekazu.

2. Biuro Parafialne od poniedziałku będzie nieczynne. Ważne sprawy prosimy załatwiać po umówieniu przez telefon.

3. W środę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. Jedną z form troski o życie, zwłaszcza najsłabszych – nienarodzonych, jest podjęcie dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ona na codziennej krótkiej modlitwie przez dziewięć miesięcy za dziecko poczęte, którego życie jest zagrożone. Można to uczynić podczas Mszy Św. o godz.18.30  albo indywidualnie.

4. Punk charytatywny będzie nieczynny.

5. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. 

6. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie. 

Zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *