Ogłoszenia 22.05.2022

Ogłoszenia 22.05.2022

VI Niedziela Wielkanocna

 1. Na początku maja zakończył swoją posługę w naszej parafii ks. Damian Michalak. Dziękujemy.
 2. Rocznica I Komunii Św. dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 11.00.
 3. W przygotowaniu do Zesłania Ducha Świętego w naszym mieście organizowana jest modlitwa za miasto pod hasłem „Jerycho Gnieźnieńskie”. Jest to modlitwa trwająca przez czas dziewięciu dni poprzedzających Uroczystość. Jest to modlitwa, w której szczególnie chcemy modlić się za nasze miasto, rodziny, parafie, miejsca pracy, rządzących. Każdy dzień tej modlitwy będzie odbywał się w innym kościele w Gnieźnie. Jeśli ktoś ma taką możliwość i pragnienie można uczestniczyć w niej w różnych kościołach. My jako parafia podejmujemy modlitwę w niedzielę, 29 maja. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość całodziennej adoracji po Mszy Św. o godz. 12.30. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą w intencji o dary Ducha Świętego o godz. 18.30. Po Mszy dalsza część adoracji. Zakończymy Nabożeństwem Majowym o godz. 20.30.
 4. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu w Farze od poniedziałku do piątku i w niedzielę o godz. 20.30, w sobotę po wieczornej Mszy Św.. W kościele garnizonowym od poniedziałku do piątku  o godz. 16.30.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa: adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek, nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św., w czwartek różaniec o 18.00.
 6. Zapraszamy młodzież do udziału w XXVI Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 4 czerwca br. Spotkanie rozpocznie się Jutrznią o godz. 9:00 w Katedrze Gnieźnieńskiej. Potem wyjazd na Pola Lednickie. Szczegóły i zapisy u ks. Jarka.
 7. W środę, o godz. 18.30 będzie Msza Św. w 74 rocznicę śmierci płk. Witolda Pileckiego. Zapraszamy.
 8. Punkt charytatywny czynny w czwartki w godz. 10.30-11.30.
 9. W parafii bł. Bp. Michała Kozala w Gnieźnie w sobotę 04.06.2022 od godz. 19.00 do 02.00 odbędzie się „I Bezalkoholowy Bal Parafialny” (zapisy u ks. Proboszcza) a 05.2022 r o godz. 19.00 dziękczynienie za beatyfikację Pauliny Jaricot- Msza św., a następnie adoracja Eucharystyczna z rozważaniami według myśli założycielki Żywego Różańca. 
 10. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne.
 11. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
 12. Zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *