Ogłoszenia 23.05.2021

Ogłoszenia 23.05.2021

Niedziela ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. 

2. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej – patronalne święto naszej parafii. Sumie odpustowej  o godz. 12.30 będzie przewodniczyć ks. kan. Zbigniew Przybylski. Wszystkich zapraszamy do modlitwy. Jest to szczególna Msza św. wyrażająca jedność parafialnej wspólnoty.

4. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu w Farze od poniedziałku do piątku o godz. 20.30 (transmisja na parafialnym fb) a w sobotę i niedzielę po Mszy św. wieczornej. W kościele garnizonowym od poniedziałku do piątku  o godz. 16.30.

5. Zapraszamy na nabożeństwa: Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św., Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu będą spotkania z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św.:

Poniedziałek – dzieci z 5 czerwca

Środa – dzieci z 13 czerwca, z godz. 11.00

Piątek – dzieci z 13 czerwca z godz. 12.30

Spotkania będą we farze, o godz. 17.30.

7. Przypominamy, że okres komunii wielkanocnej kończy się 30 maja.

8. We wtorek, o godz. 18.30 będzie Msza Św. w 73 rocznicę śmierci płk. Witolda Pileckiego. Zapraszamy.

9. Punkt charytatywny jest nieczynny do odwołania.

10. Przypominamy o ograniczeniach w kościołach. Wierni przebywający w kościele na liturgii lub adoracji są zobowiązani posiadać maseczki. Transmitujemy na parafialnym fb Msze Św.  w niedzielę o 12.30 i w sobotę o 18.30. 

11. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. 

12. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie. 

13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki.

Zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *