Ogłoszenia 24.03.2019

Ogłoszenia 24.03.2019

III Niedziela Wielkiego Postu

 

1. Dzisiaj, podczas Mszy Św. o godz. 11.00,  będzie poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomununijnych. 

2. Jutro obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. Jedną z form troski o życie, zwłaszcza najsłabszych – nienarodzonych, jest podjęcie dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ona na codziennej krótkiej modlitwie przez dziewięć miesięcy za dziecko poczęte, którego życie jest zagrożone. Wszystkich, którzy chcieliby podjąć dzieło Duchowej Adopcji zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o godz. 18.30 do Fary. 

3. W poniedziałek, o godz. 19.15, w Sali na Słomiance, spotkanie ze Słowem Bożym.

4. W piątek, po wieczornej Mszy Św. będzie spotkanie z ministrantami i lektorami.

5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa w piątki w Farze dla dzieci o 17.00, dla młodzieży i dorosłych o 18.00; w kościele garnizonowym po Mszy Św. o godz. 17.00; Gorzkie Żale w niedziele w Farze o 17.45, w kościele garnizonowym o 16.15.

6. Punkt charytatywny jest czynny w czwartek w godzinach 10.30-11.30.

7. Zapraszamy na nabożeństwa: Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św., Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

8. Parafia pw. św. Maksymiliana w Gnieźnie organizuje wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Osób Powołanych i wspierających powołania w dniach od 10 do 11 maja br. W drodze na Jasną Górę pielgrzymi nawiedzą również Sanktuaria Matki Bożej w Pieraniu i Brdowie (150 zł.).

9. Informujemy o możliwości przekazania 1% naszego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego na Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Miłosierdzia. Potrzebne do tego dane znajdują się w gablocie ogłoszeń.

10. W dniach 29 i 30 marca br. Caritas przeprowadzi zbiórkę żywności w sklepach Biedronka, Lidl, Kaufland i Społem dla najbardziej potrzebujących naszego miasta.

11. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. 

12. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

13. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie. 

Zmarłe w ubiegłym tygodniu: śp. Janinę Maćkowiak, Grażynę Łeńską, Iwonę Olejnik, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *