Ogłoszenia 24.09.2017

Ogłoszenia 24.09.2017

25 Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj przeżywamy dzień misyjny. Gościmy misjonarzy oblatów z Prokury Misyjnej o. Marka Swata, o. Mariusza Boska oraz dwie  animatorki misyjne.

2. W środę przypada święto św. Wincentego a Paulo, współzałożyciela Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Z tej okazji w Niedzielę, będziemy przeżywać „Dzień Wincentyński”. Przez cały dzień Młodzież Wincentyńska będzie rozprowadzać ”ciasto wincentyńskie”. Złożone ofiary wspomogą ubogich, którym służą Siostry. O godz.15.00 we Farze będzie dodatkowa Msza św. w intencji ubogich i wszystkich dzieł miłosierdzia, a po niej spotkanie w sali na Słomiance.

3. Wspomnienie św. Wincentego a Paulo jest świętem Sióstr Miłosierdzia. Z tej okazji składamy naszym Siostrom serdeczne życzenia i dziękujemy za ich pomoc i zaangażowanie w życie naszej parafii.  

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Chcielibyśmy zaproponować modlitwę za parafię. Każdego dnia jedna osoba czy rodzina modliłaby się w domu na różańcu w tej intencji. Prosimy o zgłoszenie się osób na poszczególne dni modlitwy. Znakami towarzyszącymi tej modlitwie będą ikona NMP i różaniec przekazywane w kościele.

5. Organizujemy wyjazd do Gryfic w ramach inicjatywy Różaniec do granic. Wyjazd w sobotę, 7 października, o godz. 4.30, z Parkingu Katedralnego. Koszt; 55 zł. Zapisy w Biurze Parafialnym.

6. Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 w Farze

7. Prosimy uczniów drugich klas gimnazjum i siódmych klas szkoły podstawowej o pobranie w zakrystii formularzy zgłoszeniowych i złożenia ich do końca miesiąca.

8. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

9. Punkt charytatywny wydający odzież jest czynny w czwartki w godz. 10.30-11.30.

10. Parafia Wojskowa organizuje w dniach 8-15 października Pielgrzymkę do Włoch. 

11. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną.  Za tydzień zbieramy do skarbonki ofiary na cele charytatywne.

12. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. 

13. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie. Jest księga intencji na 2018 r.

Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Władysława Walewskiego, Stanisława Holzera, Kazimierza Matejko, Halinę Grześkiewicz, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *