Ogłoszenia 25.02.2018

Ogłoszenia 25.02.2018

II Niedziela Wielkiego Postu

 

Informujemy, że decyzją Ks. Prymasa, ks. Radosław Kaźmierski od 1 marca obejmuje funkcję Dyrektora Ekonomicznego PWSD. Dziękujemy ks. Radkowi za ofiarną pracę w naszej parafii i życzymy wielu Bożych łask w pełnieniu nowych obowiązków.

1. Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu zwana „Ad Gentes”. Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszy św. możemy wesprzeć swoimi ofiarami misje i misjonarzy. 

2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa w piątki w Farze dla dzieci o 17.00, dla młodzieży i dorosłych o 18.00; w kościele garnizonowym o 17.30; Gorzkie Żale w niedziele w Farze o 16.00, w kościele garnizonowym o 17.15.

3. We wtorek, w godz. 9-10 Biuro Parafialne będzie nieczynne.

4. W czwartek modlimy się w intencji nowych powołań. Po wieczornej Mszy św. spotkanie członków SWPK.

5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.30.

6. Chorych i starszych Parafian odwiedzimy w sobotę, 24 marca, od godz. 9.00.

7. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 8.30 spotkanie członków Żywego Różańca.

8. W czwartek, o godz. 10.00, Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych.

9. W sobotę, 3 marca, czuwanie modlitewne, po którym będzie Msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Początek o godz. 18.00. Nabożeństwo i całą liturgię będą przygotowywać małżeństwa. Zapraszamy

10. Punkt charytatywny czynny w czwartek, w godz. 10.30-11.30.

11. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona  Koronką do Bożego Miłosierdzia o 18.15, Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00., Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

12. Informujemy o możliwości przekazania 1% naszego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego na Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Miłosierdzia. Potrzebne do tego dane znajdują się w gablocie ogłoszeń.

13. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie gnieźnieńskiej Szkoły modlitwy. Początek o godz. 16.00 w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym.

14. Zapraszamy młodzież na Dni Skupienia – wielkopostne rekolekcje organizowane już od lat przez diecezjalne duszpasterstwo młodzieży. Tegoroczna edycja odbędzie się w Gnieźnie w dniach 9-11 marca pod hasłem: „Jesteśmy Jego dziełem” Ef 2,10. Szczegółowe informacje, program, formularz zgłoszeniowy na stronie ddmgniezno.pl oraz na facebooku diecezjalnego duszpasterstwa młodzieży.

15. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

16. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. 

Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Zbigniewa Skweresa, Stefana Rosińskiego, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *